Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені навчились «бачити» крізь стіни завдяки Wi-Fi
Дослідники з Університету Карнегі-Меллон розробили метод створення цифрової моделі людського тіла з використанням маршрутизаторів Wi-Fi. Як з’ясували науковці, завдяки сигналам Wi-Fi можна «бачити» людей крізь стіни.
Щоб втілити свою ідею в реальність, розробники використовували програмне забезпечення DensePose — систему тривимірного сканування всіх пікселів на поверхні тіла людини на фотографії. На основі DensePose вчені створили нейромережу, яка зіставляє потужність, фазу та амплітуду сигналів Wi-Fi. За допомогою цих даних маршрутизатори отримують точні координати та малюють 3D-модель тіла людини.
Науковці переконані, що сигнали Wi-Fi зможуть у майбутньому замінити звичайні камери, які стежать за людьми у приміщенні. Використання Wi-Fi дозволяє подолати такі перешкоди, як погане освітлення та мертві зони, з якими стикаються звичайні об'єктиви камер. «У більшості домогосподарств розвинених країн у будинках є Wi-Fi, цю технологію можна масштабувати для спостереження за самопочуттям людей похилого віку або для виявлення підозрілої активності в домі, наприклад проникнення злодіїв», — розповіли автори ідеї.
Нагадаємо, що у листопаді ми розповідали про пристрій Wi-Peep на основі дрону, який може стежити за людьми всередині будинку. Як пояснили тоді автори ідеї, дрон літає поруч з будинком та використовує мережі Wi-Fi, щоб ідентифікувати та визначати місцезнаходження всіх пристроїв з підтримкою бездротового зв’язку всередині приміщення за лічені секунди.