Підписуйтеся на наш телеграм канал!


Вчені навчились видобувати електрику з повітря
Повітря буквально просякнуте електрикою, заявили вчені. За словами дослідників з США, електроенергію з атмосфери можна видобувати де завгодно і будь-коли. Наочний приклад — грози.
Як визначили дослідники, грозу можна відтворити на рівні окремих молекул, що може стати нескінченним джерелом енергії. Питанням видобутку електрики з повітря давно займаються вчені Массачусетського технологічного університету в Амхерсті.
У серії наукових праць дослідники показали, що наноструктури з бактерій та продуктів їхньої життєдіяльності здатні виробляти електрику. Бактерії виробляють білкові нитки нанометрової товщини і створюють середовище для надійної абсорбації вологи з повітря. На основі розробки, вчені представили пластир, що виробляє електрику під час збирання поту людини.
Об'ємний матеріал з безлічі нанониток створює у своїй товщі перепад рівня вологості між одним електродом та іншим, і запускає процес іонізації у вологому середовищі. Це природним чином веде до виникнення різниці потенціалів на електродах і протікання струму, якщо до них підключити навантаження. Все, що потрібно для роботи такого генератора — це волога в повітрі, а вона є навіть у пустелі.
Подальші роботи з удосконалення «повітряного» генератора призвели до дивовижного відкриття. Виявилося, що для його створення бактерії зовсім не потрібні. Генератор можна спроектувати з безлічі легкодоступних матеріалів, але головне дотриматись певних умов. Ключове з них — створення перепаду вологості.
У найпростішому випадку генератор з вилучення електрики з повітря можна зробити з двох перфорованих плівок, що лежать одна на одній. Перфорація вибирається такою, щоб молекулам води було складно проникнути крізь неї. Тим самим на верхній плівці накопичується більше вологи, ніж на нижній і таких шарів може бути безліч — це свого роду насичена вологою грозова хмара.
Для вологих районів матеріал може бути один, для пустельних областей — інший. За словами вчених, з багатошарових структур можна створювати генератори електрики з повітря кіловатного рівня.