Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені навчилися зберігати газ усередині вугілля — технологія обіцяє стати революційною
Вчені Пенсильванського університету сконструювали прототип установки із закачування газоподібного водню у вугілля і його вилучення звідти. Дослідники планують використовувати природне вугілля як накопичувач газу і таким чином запасати в ньому енергію, замість того, щоб спалювати саме вугілля. Такий підхід, впевнені інженери, може зробити революцію в енергетиці.
Науковці зазначають: зважаючи на те, що у світі активно просуваються екологічні ініціативи зі збереження навколишнього середовища та пошуку альтернативних джерел енергії, вугільна промисловість починає зазнавати значних збитків. Попри це, запаси корисної копалини все ще дуже великі, а це створює значні проблеми для економік країн, які займаються гірничою промисловістю. З іншого боку, водень вважається перспективним джерелом енергії майбутнього, оскільки його легко отримувати й при спалюванні він не утворює шкідливих викидів. Однак зберігання водню у промислових масштабах — надскладне завдання, яке поки що не втілене у життя.
Науковці підкреслюють, що вважати вугілля мінералом — неправильно. За своєю структурою воно більше схоже на полімер із вуглецю — наче пориста губка, яка може поглинути значну кількість молекул газу. Дослідники вважають, що такий самий принцип можна застосувати й до водню.
Вчені визнають — наразі технологія зберігання водню у вугіллі не готова для практичного застосування, але у майбутньому вона може стати основою енергетики, оскільки дасть змогу використовувати природні матеріали в новій якості та у величезних кількостях. Це дає шанс на відновлення вуглевидобутку і при цьому скоротить викиди шкідливих газів в атмосферу.
Раніше ми розповідали про вчених, які створюють плавучі електростанції по всьому світі. Їхня мета — врятувати країни від нестачі світла. Одна така станція економить 1100 тонн викидів CO2 на рік.