Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені назвали час, коли штучний інтелект зрівняється у навичках з людиною
Науковці передбачають, що технологічна сингулярність — момент, коли штучний інтелект не контролюватиметься людиною, а відтворюватиметься і функціонуватиме самостійно, може відбутися у найближче десятиліття.
Італійські експерти з компанії Translated розробили метрику Time to Edit (TTE), щоби досліджувати продуктивність власного штучного інтелекту. Алгоритм розраховував час, який потрібен професійним редакторам для виправлення перекладів, створених ШІ у порівнянні з людьми. Зазвичай редактор править одне слово, написане людиною, за секунду. Для правок слів, перекладених ШІ, редактору знадобилося витратити 2 секунди. Якщо ця тенденція збережеться, до кінця десятиліття (або навіть менше часу), штучний інтелект від Translated навчиться розуміти «чужі» мови так само добре, як і люди. А отже — зможе комунікувати на такому ж рівні або й значно краще.
Загалом дослідження італійців зайняло вісім років. Протягом цього часу науковці проаналізували понад 2 мільярди постредагувань ШІ. Виявилося, що штучний інтелект від Translated демонстрував постійну позитивну динаміку покращення якості свого перекладацького хисту.
«Мова — це найприродніша річ для людей, але не для штучного інтелекту», — зазначив генеральний директор Translated Марко Тромбетті. — «Проте дані, зібрані Translated, чітко показують, що ми недалекі від усунення комунікаційного розриву між людьми та машинами. Зміни у поведінці ШІ часом бувають настільки незначні, що кожен день їх помічати важко. Зате, коли ви бачите прогрес… за роки досліджень це по-справжньому вражає».
Нагадаємо — штучний інтелект вже перевершив кількох світових гросмейстерів у грі у шахи. Цифровий бот Mittens назвали «шаховим лиходієм», оскільки він не залишає жодного шансу живому супернику. Алгоритм перемагали всього два рази — вперше це зробив штучний інтелект Stockfish 15, вдруге — нідерландський шахіст Бенджамін Бок.