Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені попередили людство про початок кліматичної кризи, що змінить життя на Землі
Зміна клімату та танення полярних льодовиків починають серйозно впливати на тривалість земного дня, змушуючи наукову спільноту переглянути стандарти вимірювання часу. Ця кліматична криза, яку в основному спричинила діяльність людини, призводить до того, що земний день стає довшим.
Сучасні науковці використовують близько 450 атомних годинників для відстеження офіційного часу, забезпечуючи точність всесвітнього координованого часу (UTC). Проте, історично час вимірювався за обертанням Землі, що нині, через коливання швидкості обертання, потребує введення додаткових секунд для відповідності між атомним і астрономічним часом.
Дослідження, проведене геологом з Каліфорнійського університету Дунканом Егнью, показує, що танення льодовиків впливає на кутову швидкість Землі, сповільнюючи її обертання. Ця зміна, хоч і непомітна на повсякденному рівні, створює виклики для комп’ютерів і систем, що залежать від точного хронометрування.
Метеоролог Патриція Тавелла з Міжнародного бюро мір і ваг (BIPM) вказує на потенційні складнощі, пов’язані з додаванням додаткової секунди, оскільки такий крок ніколи раніше не тестувався. Відмова від необхідності використання додаткової секунди до 2029 року може дати час для кращого розрахунку обертання Землі та оцінки необхідності цього коригування.
Нагадаємо — дослідники висловили занепокоєння щодо потенційного впливу на клімат Землі супутників Starlink, які планується знищити шляхом спалювання в атмосфері. SpaceX Ілона Маска виявила конструктивний недолік у 100 супутниках, що може призвести до їх виходу з ладу, тому компанія вирішила вивести їх з орбіти.