Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені попередили про незворотні наслідки глобального потепління для України
Науковці відзначають: протягом наступних 50 років Україна переживатиме суттєві кліматичні зміни, зокрема — зростання середньорічної температури, зменшення кількості літніх опадів та збільшення екстремальних погодних явищ. За прогнозами кліматологів, до 2075 року температура повітря в Україні може зрости на 2−4 °C, а до кінця століття — на понад 5 °C. Такі зміни вплинуть на всі сфери життя: від аграрного сектору до інфраструктури та здоров’я населення, пише OBOZ.ua.
Найбільші кліматичні трансформації очікуються в північних і східних регіонах країни. Зими стануть м’якшими з переважанням дощів замість снігу, а літо — тривалішим і спекотнішим, із частішими хвилями тепла. На півдні та сході влітку кількість опадів зменшиться, що може призвести до тривалих посух. Паралельно збільшиться частота буревіїв, сильних злив, граду, пилових бур і повеней, зокрема в Карпатах.
Під загрозою опиняються й водні ресурси. Сергій Сухомлин з Агентства відновлення зазначає, що дефіцит води може настати вже у найближчі 10−15 років, особливо в таких містах як Одеса, Херсон і Миколаїв. Основними причинами є не лише кліматичні зміни, а й втрата води в мережах та низький рівень очищення стічних вод. Уряду пропонують інвестувати в нову водну інфраструктуру, зокрема будівництво водогонів до регіонів із високим ризиком нестачі.
Зміни клімату матимуть також соціальні наслідки. Міста ризикують перегріватися внаслідок утворення «теплових островів», а частина населення може бути змушена мігрувати через несприятливі умови життя. У цьому контексті ключовими завданнями стають адаптація сільського господарства, модернізація інфраструктури, управління водними ресурсами та захист здоров’я населення.