Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені попереджають про аномальний вибух рідкісної комети поруч із Сонцем
Дослідники виявили комету C/2024 S1 наприкінці вересня 2024 року — вчені вважають, що вона не переживе наближення до Сонця. Об'єкт, відомий як A11bP7I, належить до групи навколосонячних комет Крейца, які рухаються навколо Сонця на дуже близькій відстані. Згідно з прогнозами, 28 жовтня комета наблизиться до Сонця на відстань близько 550 000 км, де її очікує екстремальне випромінювання та температура понад 550 000 градусів Цельсія, інформує Space.
Астрономи очікували, що комету можна буде побачити на нічному небі Землі як яскравий об'єкт, видимий неозброєним оком. Проте нові спостереження вказують на те, що комета розпадеться на частини під час зближення з Сонцем. Ще за тиждень до цієї події вчені помітили, що комета почала руйнуватися, втрачаючи свою яскравість і перетворюючись на безголову комету — коли ядро випаровується, а залишковий хвіст все ще залишається.
Попри це, спостерігати за залишками комети все ще буде можливо, починаючи з 31 жовтня. За годину до сходу Сонця, на південному сході, можна буде побачити слабкий світний хвіст комети за допомогою бінокля або телескопа. Хвіст нагадуватиме інверсійний слід літака, нахилений догори і вправо.
Проте існує ймовірність, що комета повністю зникне під час зближення із Сонцем, і навіть її хвіст не залишиться видимим. Тож, спостереження залежатимуть від того, чи зможе комета зберегти хоча б частину своєї структури після руйнування.