Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені повідомили, що Земля досягла найвіддаленішої точки своєї орбіти від Сонця
3 липня 2025 року Земля досягла найвіддаленішої точки своєї орбіти від Сонця — так званої афелії. О 15:54 за східноамериканським часом відстань від центру Землі до центру Сонця становила 152 087 738 кілометрів. Для порівняння, у січні, коли наша планета перебуває у перигелії (найближчій точці), вона приблизно на 5,1 млн км ближча до Сонця, а кількість сонячного випромінювання, яке ми отримуємо, на 6,8% більша, ніж під час афелії.
Всупереч такій значній різниці, афелія та перигелій не впливають на зміну пір року. Сезони на Землі визначає нахил осі обертання планети: коли північна півкуля нахилена до Сонця, там літо, а в південній — зима, і навпаки через пів року.
Відстань до Сонця та час настання афелії змінюються поступово через гравітаційний вплив Юпітера й Сатурна — орбіта Землі періодично змінюється від більш витягнутої до майже кругової. Зараз ми живемо у період найбільш округлої орбіти, що входить до так званих циклів Міланковича, які впливають на кліматичну історію планети.
Ще одна цікава деталь: через особливості орбіти та астрономічні розрахунки, тривалість сезонів трохи відрізняється — нині астрономічне літо у північній півкулі триває на 4,66 дня довше, ніж зима, а весна на 2,9 дня довша за осінь.