Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені пояснили загадкове зникнення зірок у галактиці Андромеди

Вчені пояснили загадкове зникнення зірок у галактиці Андромеди

6:44 pm, 12 Листопада, 2024

Астрономи розкрили причину загадкового зникнення червоного надгіганта M31-2014-DS1 у галактиці Андромеди. Вчені припускають, що зірка стала так званою «невдалою надновою» — замість того, щоб завершити свій цикл яскравим вибухом, вона «схлюпнулася» і перетворилася на чорну діру без викиду речовини в космос.

Спостереження показали, що M31-2014-DS1 втратила більшу частину своєї зовнішньої мантії під впливом сусідньої зірки-компаньйона. Астрономи уточнили, що це характерно для подвійних зоряних систем. Перед колапсом зірка залишилася практично «голим» ядром, яке поступово згасало. У підсумку її світло стало настільки слабким, що зірка стала невидимою навіть у ближньому інфрачервоному спектрі (схема вище — ред.)

Галактика Андромеди / © NASA, ESA, J. Dal­can­ton (Університет Вашингтона, США), B. F. Williams (Університет Вашингтона, США), L. C. John­son (Університет Вашингтона, США), команда PHAT та R. Gendler

Виявлення «невдалої наднової» відкриває нові можливості для розуміння процесів формування чорних дір і смерті масивних зірок, особливо у подвійних системах, де взаємодія зірок змінює сценарій їхньої загибелі.

Нагадаємо — нещодавно науковці запустили новий амбітний проект під назвою «Hype­r­i­on» — конкурс з розробки міжзоряного корабля, на якому люди зможуть жити протягом кількох поколінь під час подорожі до інших зірок. Згідно з умовами конкурсу, команди мають складатися щонайменше з трьох фахівців: архітектора, інженера та соціолога.

BTC

$66,878.12

-6.03%

ETH

$1,865.87

-6.70%

BNB

$653.95

-5.38%

XRP

$1.22

-5.26%

SOL

$74.73

-7.62%

Всі курси
Показати більше