Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені розкрили деталі про рекордно повільну зірку, виявлену нещодавно у космосі
Австралійські вчені Сіднейського університету і Національного наукового агентства Австралії CSIRO виявили нейтронну зірку, що найповільніше обертається. Результати дослідження опубліковані у журналі Nature Astronomy.
Відкриття було зроблено за допомогою радіотелескопа ASKAP CSIRO у Західній Австралії. Об'єкт ASKAP J193505.1+214 841.0 (ASKAP J1935+2148) випускає сигнал із рекордно тривалим періодом 53,8 хвилини. Джерело сигналу має три різні стани випромінювання:
- яскраве випромінювання з лінійно поляризованими імпульсами тривалістю 10−50 секунд;
- випромінювання, яке приблизно у 26 разів слабше, ніж яскравий стан, з імпульсами з сильною круговою поляризацією та тривалістю приблизно 370 мілісекунд;
- стан спокою без імпульсів.
Хоча поодинокий білий карлик з надзвичайно сильним магнітним полем міг би виробляти сигнал, вчені ніколи не виявляли такі об'єкти у відносній близькості від Сонячної системи. Більш ймовірно, що об'єкт являє собою нейтронну зірку, що повільно обертається, з екстремальними магнітними полями.
Нагадаємо — астрономи вперше виявили масивні магнітні зірки за межами Чумацького Шляху. Це відкриття було зроблено за допомогою телескопа Very Large Telescope (VLT) Європейської південної обсерваторії (ESO). Магнітні зірки, або магнетари, були знайдені в сусідній галактиці Велика Магелланова Хмара. Ці зірки мають надзвичайно сильні магнітні поля і є рідкісними навіть у нашій галактиці. Відкриття дає можливість дослідити, як ці екстремальні об'єкти формуються і розвиваються.