Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені розповіли, чи є у Місяця власна полярна зірка
Місяць, як і Земля, обертається навколо своєї осі, тому питання наявності у нього власної «полярної зірки» є цілком логічним. Однак, як з’ясували науковці, полярна ситуація на Місяці суттєво відрізняється від земної.
Попри те, що Місяць тісно пов’язаний із Землею, його вісь обертання не збігається з нашою. Вона ближче до площини спільної орбіти Землі й Місяця навколо Сонця. Це означає, що Місяць «орієнтується» більше на Сонце, ніж на Землю, і навіть його обертання за часом дуже близьке до сонячного.
Місячна північна небесна вісь виводить спостерігача на ділянку сузір'я Дракона, де немає яскравої зорі, придатної для навігації. Найближча — Альтаїс (Дельта Дракона), третя за яскравістю зоря, яку не так вже й просто помітити неозброєним оком. У південній півкулі ситуація трохи краща — південний небесний полюс Місяця розташований поблизу зорі Дельта Дорадо, хоч вона і тьмяна. Але поруч знаходиться Велика Магелланова Хмара — яскравий об'єкт, добре помітний у південній півкулі Місяця.
З практичної точки зору це означає, що для майбутніх астронавтів орієнтація за «місячними» полярними зорями буде малоефективною. Натомість зорі й галактики в небі, особливо для місій на південному полюсі Місяця, можуть стати важливим орієнтиром під час навігації — особливо у випадку втрати зв’язку або ламання навігаційного обладнання.
Земля завжди залишатиметься хорошим маяком для місій на видимій стороні Місяця. А от на зворотному боці зоряне небо може стати єдиною підказкою для повернення додому. Майбутні колоністи цілком можуть користуватися сузір'ями і галактичними об'єктами для орієнтування, особливо в темряві довгої місячної ночі.