Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені розповіли про особливості орієнтування на Марсі

5:59 pm, 22 Березня, 2024

Марс привертає увагу вчених не тільки своєю червоною поверхнею, але й унікальними особливостями, які відрізняють його від Землі. Однією з таких особливостей є відсутність глобальної магнітосфери, що робить звичайний магнітний компас малоефективним на Червоній планеті.

На Землі магнітний компас використовується для орієнтації завдяки магнітному полю планети, яке вказує на північний магнітний полюс. Однак, на Марсі, через відсутність схожої магнітосфери, стрілка компаса буде вказувати випадковим чином, орієнтуючись на місцеві магнітні аномалії, що робить його використання для навігації неможливим.

Цікаво, що хоча Марс не має глобального магнітного поля, магнітні поля в корі планети в більш ніж 30 разів сильніші, ніж на Землі. Відсутність магнітосфери також впливає на атмосферу Марса, яка з часом руйнується під впливом сонячного вітру. Це одна з причин, чому Марс сьогодні є таким посушливим і безатмосферним, на відміну від Землі, де магнітне поле захищає поверхню від сонячної радіації.

Хоча магнітний компас і виявився марним для орієнтування на Марсі, вивчення магнітних полів планети може пролити світло на її геологічну історію та допомогти в плануванні майбутніх місій. Наприклад, розуміння магнітних полів може допомогти в розробці нових методів навігації та визначенні місць для посадки космічних апаратів.

Підписуйтеся на наш телеграм канал!

BTC

$64,907.24

-2.43%

ETH

$3,190.79

-1.26%

BNB

$600.88

-0.69%

XRP

$0.53

-3.56%

SOL

$152.42

-3.56%

Всі курси
Підписуйтеся на наш
телеграм канал!
Свіжі новини та огляди
ринків криптовалют останньої
доби прямо у вашому мессенджері. Чекаємо на вас!
ПЕРЕЙТИ
Показати більше