Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені розробили інноваційні штучні організми, що віддаватимуть власні серця для людей
Японські вчені створили перших у світі генетично модифікованих поросят, чиї органи можуть бути трансплантовані людям. Це стало можливим завдяки співпраці компанії PorMedTec та американської біотехнологічної компанії eGenesis.
Науковці використали передові технології для створення трьох поросят, які народилися в лютому за допомогою кесаревого розтину. В організми цих поросят було внесено 10 генетичних модифікацій, спрямованих на зниження ризику відторгнення їхніх органів під час трансплантації людині.
Унікальний проект є частиною амбітної програми Японії з дослідження можливостей ксенотрансплантації - процесу пересадки органів між різними видами. Досі ця сфера залишалася на стадії фундаментальних досліджень через відсутність необхідних модельних організмів.
Розробка таких генетично модифікованих поросят відкриває нові перспективи для трансплантології. Вона може стати вирішенням проблеми дефіциту донорських органів та знизити ризик відторгнення трансплантованих органів, переконані вчені.
Нагадаємо — у жовтні вчені зі Стенфордського університету зробили значний крок у напрямку створення органів на замовлення, отримавши контракт та фінансування для експериментів із 3D-друку людських сердець та їх імплантації живим свиням. За словами вчених, завдяки цій технології, кожні два тижні можна буде друкувати нове серце. Ці серця тестуватимуться в лабораторії, а потім на живих свинях.