Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені розробили метод бездротового підключення до інтернету через сонячне світло
Дослідники зі Саудівської Аравії розробили технологію, яка здатна передавати бездротовий інтернет-сигнал, що отримує енергію від сонячних панелей, через спеціальне скло. Команда вчених зазначає, що якщо їм вдасться досягти високої швидкості передачі даних, вони зможуть транслювати «буквально все».
«Я сподіваюся, що в майбутньому сучасні офісні будівлі з гігантськими скляними вікнами працюватимуть з Інтернетом на основі цієї технології», — заявив професор Осама Амін, провідний дослідник проекту в Університеті науки та технологій короля Абдалли.
Технологія, яка використовує вікна для передання даних онлайн, все ще перебуває на початковому етапі розробки. Поки вона працює зі швидкістю 15−16 Кбіт/с.
«Наша мета полягає у тому, щоб радикально збільшити пропускну здатність», — підкреслив Амін.
Розробка використовує поляризацію сонячного світла для передання даних за допомогою «інтелектуальних» скляних елементів — рідкокристалічних запобіжників (DLS). За словами професора, поляризація дає змогу перетворити сонячне світло на «свого роду двійкове кодування».
«LAN-кабель під'єднується до маршрутизатора, і тоді ми можемо отримати сигнал Wi-Fi. У нашій системі кабель LAN буде під'єднано до краю скла, скло буде передавачем для наземного кабелю, і замість використання електрики для поширення сигналу він використовуватиме лише сонячне світло», — пояснив Амін.
Раніше ми розповідали про розробку національного інституту стандартів і технологій (NIST), де створили передовий спосіб моніторингу дихання на основі незначних коливань WiFi-сигналів. Ідея виникла під час епідемії Covid-19. «Оскільки світ перевернувся з ніг на голову, деякі з науковців у NIST подумали про те, що ми можемо зробити, щоб допомогти», — розповіли дослідники. — «Ми не встигали розробити новий пристрій, тож почали думати про те, як можемо використати те, що вже маємо». Дослідники сподіваються, що розробники мобільних додатків і програмного забезпечення зацікавляться розробкою і зможуть використовувати алгоритм як основу для створення новітніх програм для віддаленого моніторингу дихання.