Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені розробили пластир, який може робити аналізи УЗД
Вчені з Массачусетського технологічного інституту (MIT) розробили носимий ультразвуковий монітор, який можна носити як пластир і який здатний візуалізувати внутрішні органи без використання медичних інструментів. Як заявила Канан Дагдевірен, асоційований професор Медіа-лабораторії MIT і старший автор дослідження, дана технологія універсальна і може використовуватися для будь-якої глибокої тканини тіла. Це інноваційна платформа, яка може ідентифікувати і характеризувати багато захворювань.
Дослідники вирішили почати з тестування пластиру на сечовому міхурі. Рішення зосередитися на цьому органі було ухвалено частково через те, що у молодшого брата Дагдевірен нещодавно був діагностований рак нирки, і після видалення однієї з нирок він не міг повністю спорожнити сечовий міхур. Дагдевірен задумалася, чи можуть люди з проблемами нирок або сечового міхура отримати користь від ультразвукового монітора, який буде вказувати обсяг рідини в сечовому міхурі.
Новий переносний апарат складається з гнучкого і м’якого на дотик пластиру із силіконової гуми, в який вбудовано п’ять ультразвукових масивів, розташованих у формі хреста. Вони створені з нового п'єзоелектричного матеріалу. Пластир, зроблений із полімеру, природно прилипає до шкіри і легко утримується на місці одягом.
У подальших випробуваннях вчені продемонстрували, що новий пластир може реєструвати зображення, які можна порівняти з тими, що отримують із використанням традиційного ультразвукового аналізу. У випробуваннях брали участь двадцять осіб із різним індексом маси тіла. Спочатку фотографували сечові міхури учасників у повному стані, потім частково спустошені і, нарешті, повністю спустошені. Новий пластир показав високу якість зображень, яку можна порівняти з тією, що отримують при використанні традиційного ультразвуку, і ультразвукові масиви ефективно працювали на всіх учасниках, незалежно від їхнього індексу маси тіла.
Зображення переглядалися з використанням того ж типу ультразвукової машини, що і в медичних центрах. Однак команда MIT наразі розробляє невеликий портативний пристрій, схожий на смартфон, для перегляду фотографій. «Для візуалізації будь-якого органу, який нам потрібно дослідити, ми повертаємося до першого кроку, вибираємо відповідні матеріали, розробляємо правильний дизайн пристрою і потім виготовляємо його», — додала Дагдевірен.
Група MIT також планує створити ультразвукові інструменти візуалізації, які могли б використовуватися для дослідження інших людських органів, включно з печінкою, підшлунковою залозою та яєчниками. Дослідження було опубліковано в журналі Nature Electronics.