Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені розробили пристрій для збереження пам’яті, який не витрачає енергію
Спільнота вчених з університетів Гренобля, Парижа та Сорбонни розробила пристрій для збереження пам’яті, який не витрачає енергії. За словами науковців, винахід є прототипом так званої баєсівської машини із застосуванням мемристорів. Альтернативний метод збереження пам`яті пропонують використовувати у галузі штучного інтелекту.
Як пояснив один з дослідників Демієн Керліоза, високе споживання енергії штучним інтелектом відбувається через поділ функцій обчислень та пам’яті. ШІ використовує багато даних і відповідно йому необхідно мати багато пам’яті, доступ до якої потребує великих витрат енергії. Науковці вважають, що ШІ варто брати приклад з людського мозку — він набагато енергоефективніший, бо функції пам’яті розташовані поруч з обчислювальними, вчені сподіваються відтворити цю модель самостійно.
Зображення «баєсівської машини» під оптичним мікроскопом
Поки вчені університетів Гренобля, Парижа та Сорбонни працюють над методом зменшення витрат енергії під час роботи штучного інтелекту, у Японії вигадали спосіб отримання електроенергії за допомогою снігу. У місті Аоморі збирають сніг у шкільний басейн, де встановлені теплопровідні трубки з рідиною. З одного боку вони покриті снігом, з іншого — нагріваються сонцем. За рахунок цього виникає конвекційний рух рідини, який приводить в дію невелику турбіну, а та, свою чергу, дає енергію. Вчені переконані, що цей спосіб є більш вигідним та екологічним, ніж використання сонячних батарей.