Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені розробили радар, здатний збивати повітряні цілі за допомогою радіохвиль
Фахівці з Науково-технічного університету Шанхаю запропонували радарну систему, яка використовує не лише лінійні, а й спіралеподібні електромагнітні хвилі. У таких «вихрових» хвиль буде спіральна закрутка і характерний обертальний ефект Доплера при зіткненні з об'єктом, що обертається навколо осі.
«Наскільки нам відомо, це дослідження є першою демонстрацією вбудованого випромінювача вихрового променя ТГц, спеціально розробленого для виявлення цілей, що обертаються», — сказав один з авторів винаходу професор Чжу Імін.
ТГц-випромінювання ідеально підходить для отримання радіолокаційних зображень високої роздільної здатності, наголосили вчені. По спектру частот ТГц-хвилі розташовуються між мікрохвильовим та інфрачервоним діапазонами і мають унікальну здатність проникати крізь різні матеріали з мінімальним руйнівним впливом. Однак, незважаючи на свій потенціал, вони мають ряд недоліків: низьку ефективність і стабільність.
Команда вчених із Шанхаю розробила новий підхід до комбінування інтегрованого ТГц-емітера та вихрових пучків із позитивними та негативними зарядами. Маніпулюючи частотою пучків, вони генерують сигнали радара, які надзвичайно точно вимірюють швидкість об'єктів, що обертаються — з максимальною межею похибки близько 2%.
Крім цього, вчені зуміли оминути проблему, пов’язану з поляризацією. Таким чином радар отримав можливість виявлення обертання в ТГц-діапазоні. Ця технологія має багато варіантів застосування в оборонній промисловості, і не тільки в галузі виявлення цілей, а й у системах тактичної протидії.
Нагадаємо — у вересні дослідницька група з китайської оборонної компанії CETC оголосила про створення радіолокаційного чипа з рекордною потужністю. Цікаво, що вчені не погребували використати напівпровідникову технологію, яка є об'єктом суворих санкцій США. Нова мікросхема зовсім невелика, розміром з палець, однак може генерувати радіолокаційні сигнали з піковою потужністю 2,4 кіловата. Це практично вдвічі вище, ніж потужність аналогічних мікросхем у більшості наявних радіолокаційних систем у світі.