Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені розробили революційну технологію, що дозволяє мозку людини спілкуватися з комп’ютером
Вчені розробили спосіб, що дозволяє людському мозку спілкуватися з комп’ютером за допомогою бездротового нейронного імплантату. Це ще одна спроба просунути вперед область розробки інтерфейсів «мозок-комп'ютер» (ІМК).
Дослідницька група з Університету Пурсу, що опублікувала роботу в журналі Nature Electronics, розробила технологію бездротового зв’язку для мозкових імплантатів, відому як двофазний квазістатичний зв’язок з мозком. За даними Nature, інформація передається на концентратор у формі навушника, а концентратор посилає живлення та цифрову інформацію на імплантат за допомогою повністю електронних сигналів, щоб уникнути втрат під час передачі даних.
В основі цього методу лежить технологія, за допомогою якої ІМК переводять нейронні сигнали в пропозиції зі швидкістю 150 слів за хвилину. Це близько до звичайної швидкості розмови.
Пристрої, що входять до складу систем ІМК, зазвичай використовують електромагнітні поля для бездротової передачі інформації, але імплантати погано працюють через сильне поглинання радіосигналів тканинами організму. Були випробувані альтернативні варіанти, включаючи ультразвук, оптичні та магнітоелектричні форми зв’язку, але всі вони призводять до великих втрат при передачі інформації через перетворення енергії.
Команда Університету Пердью натомість використовувала так званий двофазний квазістатичний зв’язок з мозком. Метод заснований на використанні електроквазістатичного поля нервової тканини як фізичного середовища для передачі цифрових даних.
Система включає мініатюрні датчики, які імплантуються в різні ділянки мозку, а також спеціальний «приймач», який людина повинна одягнути на голову. Внутрішні датчики перетворюють активність нейронів на слабкі електричні сигнали і передають їх через нервову тканину на зовнішній пристрій.