Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені розробили сонячні батареї завдяки ґрунту з Місяця
У рамках дворічної дослідницької програми «Blue Alchemist» приватна аерокосмічна компанія Джеффа Безоса Blue Origin розробила батарею з імітаторів місячного реголіту. Тривалий час науковці дискутували про використання космічної породи як матеріалу для зарядних станцій, адже вона містить усі необхідні речовини — кремній, залізо, алюміній тощо. Після того як в рамках місії «Аполлон» на Землю доставили місячний ґрунт, схожих інженерних розробок до цього моменту не було.
Інженери Blue Origin навчились виготовляти батареї та електричні проводи з матеріалу, що імітує склад місячного пилу. Дослідники космічної компанії Джеффа Безоса використовували процес під назвою «електроліз розплавленого реголіту», де до матеріалу, що наслідував склад місячної породи, подавався постійний електричний струм при температурі 1600 °C. Завдяки цьому з матеріалу вдалося окремо відділити залізо, кремній та алюміній. У Blue Origin заявили, що видобутий кремній має 99,999% чистоти.
Виробництво виявилося безвідходним — залишки матеріалу від реакції використали для виготовлення деяких елементів для сонячних батарей. Технологія також дозволила виготовити захисне скло, яке б продовжило перебування різноманітних дослідницьких приладів на Місяці на десятиліття.
«Щоб зробити довгострокову присутність на Місяці життєздатною, нам потрібна велика кількість електроенергії. Ми можемо створювати енергетичні системи на Місяці безпосередньо з матеріалів, які є всюди на поверхні - без спеціальних речовин, доставлених із Землі. Наш підхід може масштабуватися нескінченно, усуваючи потужність як обмеження будь-де на Місяці», — написали дослідники у власному блозі.
Нагадаємо — в рамках місії Artemis дослідники NASA розробляють технологію, яка дозволить людям жити на Місяці та Марсі. Команда працює над проектом, який дозволить людству у майбутньому будувати космічні бази, використовуючи місцеву породу ґрунту та каміння. Компанія також випробує своє апаратне та програмне забезпечення у космічному симуляторі, який імітує місячну гравітацію.