Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені розробили унікальну технологію для пошуку життя у глибокому космосі
Дослідники розробили нові техніки для вивчення атмосфери далеких екзопланет, які можуть бути схожими за розміром на Землю чи Венеру. Використовуючи дані спостережень за транзитом Венери через Сонце у 2012 році, команда науковців перевірила, як ці методи працюватимуть на менших планетах, порівняно з гігантськими гарячими екзопланетами, що вивчаються зараз. Результати довели ефективність таких підходів для майбутніх місій, як Європейський надзвичайно великий телескоп (ELT) і космічна місія Ariel, повідомляє Phys.
Венеру розглядали як модельну екзопланету, щоб оцінити можливість виявлення хімічних слідів в її атмосфері. Попри те, що атмосфера Венери значно щільніша та гарячіша за земну, дослідники виявили слабкі сигнали вуглекислого газу, які могли б бути використані для відрізнення подібних світів від Землі. Ця методика також дозволила виявити ізотопи вуглецю та кисню, що може розкрити деталі еволюції атмосфери планети.
Дослідження продемонструвало, що ті самі технології, які використовуються для вивчення далеких планет, можуть бути застосовані до тіл Сонячної системи. Наприклад, наступні спостереження планують для Юпітера та Сатурна під час проходження яскравих зірок позаду них. Також отримані дані будуть корисними для місій на Венеру, як-от майбутня місія ESA EnVision, спрямована на вивчення її минулої еволюції.
Ці результати важливі для розробки інструментів, здатних диференціювати атмосфери потенційно придатних для життя планет і таких, як Венера, що зазнали руйнівного парникового ефекту. Місія Ariel дозволить дослідити близько 1 000 екзопланет, використовуючи методи, випробувані в цьому дослідженні, і сприятиме глибшому розумінню атмосфер далеких світів.