Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені розробили унікальний матеріал для сонячних батарей, що заряджатиме дрони
Дослідники з Цзянсуського університету науки та технологій (JUST), що у Китаї, розробили надтонкий і гнучкий матеріал для сонячних батарей. Новий пристрій за своєю ефективністю не поступається класичним аналогам, інформує SCMP.
Гнучкі кремнієві сонячні елементи, розроблені у JUST, значно тонші та легші, ніж їхні традиційні аналоги, і мають високу енергоефективність. Їх можна гнути, як заманеться, тому дана технологія може бути застосована в аерокосмічній галузі, дронах і переносних «розумних» пристроях.
«Ми створили кремнієві сонячні панелі товщиною всього 50 мікрометрів — тонше аркуша паперу формату А4 — які можна згинати, і вони набагато ефективніші, ніж звичайні», — прокоментували розробники.
Дослідники зазначили, що кристалічні кремнієві елементи завтовшки менше ніж 150 мікрометрів, виготовлені з використанням традиційних технологій, мали ефективність перетворення енергії (PCE) в діапазоні від 23,27% до 24,7%. А нові кремнієві елементи товщиною від 55 до 130 мікрометрів досягли рівня PCE понад 26%.
Сонячні елементи нового типу мають у своїй основі кремній — гнучкий матеріал, схожий на папір, який перетворює світло на електрику без шкоди ефективності. Кремнієві сонячні елементи є основою світового виробництва електроенергії за допомогою сонячної енергії, на їхню частку припадає близько 95% сонячних елементів, представлених на світовому ринку.
Зараз китайські вчені працюють над створенням більш гнучких і ефективних елементів з кристалічного кремнію, які можна буде скрутити у рулон.
Нагадаємо — китайська компанія CASIC випробувала Maglev-поїзд, який показав рекордну швидкість руху. Тестова траса являла собою низьковакуумну трубу діаметром 6 метрів, де вдалося розігнати поїзд на магнітній подушці до швидкості понад 623 км/год. Компанія заявляє, що це не межа, і в майбутньому має намір встановити новий рекорд — 1000 км/год, що можна порівняти зі швидкостями авіалайнерів.