Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені створять космічний апарат, що долетить до найвіддаленішої планети Сонячної системи лише за 7 років
Міжнародна група вчених з Італії запропонувала дві експериментальні концепції космічних апаратів, здатних дістатися однієї з найвіддаленіших відомих планет Сонячної системи — Седни — усього за сім років. Така місія допоможе розкрити таємниці формування Сонячної системи й зібрати унікальні дані про цей крижаний карликовий світ.
Седна була відкрита у 2003 році та залишається одним із найвіддаленіших об'єктів, що рухається по орбіті, яка триває близько 10 000 років. Найближче до Сонця вона підійде у 2076 році, й саме цей період вчені вважають оптимальним для відправлення апарата.
Перший концепт — це ракетний двигун на ядерному синтезі Direct Fusion Drive (DFD), який зараз розробляють у Принстонському університеті. Теоретично, такий двигун дозволяє отримати потужну та тривалу тягу, поєднуючи рушій і електростанцію в одному модулі. Однак впровадження технології стикається з низкою складних інженерних викликів: стабільність плазми, ефективне охолодження й стійкість до радіації у глибокому космосі.
Другий підхід — використання сонячного вітрила. Це перевірена на практиці технологія, яка передбачає розгортання великого відбивного паруса, що розганяється фотонами сонячного світла. Команда пропонує покрити вітрило спеціальним матеріалом, який додатково забезпечує тягу шляхом теплової десорбції — вивільнення молекул під дією нагріву. Такий апарат, не потребуючи важкого палива, може досягти Седни лише за сім років, хоча зможе лише пролетіти повз неї, а не вийти на орбіту.
Для глибокого вивчення об'єкта, включно з виходом на орбіту, все ж потрібен більш потужний ядерний рушій, на кшталт DFD. Запропоновані технології дозволяють скоротити час польоту до околиць Сонячної системи більш ніж удвічі порівняно з класичними апаратами й можуть відкрити нову еру досліджень далеких світів.