Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені створили інноваційного аеродинамічного робота, що може літати
Дослідники з Університету Стенфорда розробили інноваційний аероробот PigeonBot II з морфованими крилами та хвостом, який використовує біоміметичний скелет і справжні пір'я голубів. Про це пише Interesting Engineering.
Особливості конструкції аероробота:
- Можливість змінювати нахил, розмах і підйом крил
- Рухомий хвіст із 12 справжніх пір'їн
- Пропелери на «зап'ястках»
- 52 одиниць справжнього пташиного пір'я для імітації крил
Випробування в аеродинамічній трубі показали, що рефлекторні корекції хвоста і зміна форми крил допомагають роботу уникати нестабільності під час польоту.
Керівник проекту Ерік Чанг виявив, що птахи зберігають стійкість завдяки рефлексам, які виникають через подразнення механосенсорних пір'їн на грудях вітром. Цей принцип було застосовано в роботі. На відміну від попередньої версії TailBot, новий PigeonBot II успішно долає турбулентність і зберігає стабільність у складних умовах завдяки координації форми крил і кута хвоста.
Раніше ми інформували про те, що інженери з Королівського коледжу Лондона розробили новий тип роботизованої системи управління, яка дозволяє пристроям функціонувати без використання електрики. Замість цього, для передачі команд використовується система тиску рідини, що забезпечує високу ефективність та дозволяє звільнити більше простору для програмного забезпечення, яке підтримує штучний інтелект.