Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені створили інноваційну дешеву батарею з кам’яної солі, що зберігає рекордну кількість енергії
Вчені з Массачусетського технологічного інституту (MIT) розробили новий клас катодних матеріалів для літій-іонних батарей, який може стати проривом у зберіганні енергії. Інновація, названа DRXPS (disordered rock salt-polyanionic spinel), об'єднує переваги двох типів катодних матеріалів — кам’яної солі та поліаніонних олівінів (породотвірний мінерал класу силікатів, ортосилікат магнію та заліза — ред.), що забезпечує високу енергетичну щільність і стабільність при циклуванні. Про це пише Interesting Engineering.
Новий матеріал складається переважно з мангану (хімічний елемент з атомним номером 25, що належить до 7-ї групи, 4-го періоду періодичної системи хімічних елементів — ред.), який є значно дешевшим і доступнішим, ніж нікель і кобальт, які використовуються в сучасних катодах.
Як пояснив професор ядерної інженерії MIT Джу Лі, манган не лише дешевший, але й допомагає досягати вищої енергетичної щільності, а це вважається ключовим для створення недорогих і ефективних батарей.
Дослідження також вирішує одну з головних проблем, пов’язаних із катодами на основі неупорядкованої кам’яної солі — нестабільність, спричинену мобільністю кисню. Додавання фосфору, яке запропонували вчені, допомагає закріпити кисень у структурі катода. Своєю чергою це значно підвищує його стабільність і ефективність.
Завдяки революційним вдосконаленням, новий катодний матеріал може стати важливим кроком до створення більш доступних і екологічних акумуляторів, які необхідні для зберігання енергії від відновлюваних джерел та електрифікації транспорту.