Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені створили революційну технологію, що зменшує споживання енергії у мільярди разів
Вчені з Пенсільванського університету, Массачусетського технологічного інституту та Індійського інституту науки оприлюднили досягнення у розробці нової, енергоефективної технології пам’яті з фазовим переходом (ПФП), що може значно вплинути на роботу сучасних комп’ютерних та мобільних пристроїв.
Зазначається, що технологія пам’яті з фазовим переходом, яка вже має потенціал змінити спосіб зберігання даних у гаджетах, дозволяє зберігати інформацію за допомогою зміни стану матеріалу з аморфного на кристалічний, що є схожим на двійкову систему.
Раніше технологія була обмежена високими енергетичними витратами на фазовий перехід, що заважало її впровадженню в енергоощадні пристрої, однак нова методика, розроблена вченими, дозволяє здійснювати фазовий перехід селеніду індію, використовуючи всього одну мільярдну частину енергії, порівняно з попередніми технологіями.
«Просто мурашки по шкірі біжать, коли бачиш, як усі ці явища взаємодіють на різних масштабах довжини одночасно», — сказав докторант Індійського інституту Шубхам Парате.
Дослідники наголосили, що такий крок може стати проривом у сфері зберігання даних і забезпечити більш ефективне використання енергії в мобільних пристроях та комп’ютерах.
Дослідники звернули увагу на п'єзоелектричні властивості селеніду індію, який здатний генерувати електричний струм під механічним впливом, що дозволяє матеріалу швидко деформуватися і переходити у новий стан, схожий на лавину або землетрус, що відбувається на мікроскопічному рівні.
Така технологія може значно змінити не лише принципи роботи пам’яті, а й досягнення в області матеріалознавства, покращуючи характеристики сучасної електроніки.
Нагадаємо, що у США збудували першу велику морську вітряну електростанцію Vineyard Wind 1, яка може забезпечити електроенергією понад 400 000 будинків і скоротити викиди вуглекислого газу більш ніж на 1,6 млн тонн на рік.