Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені створили робота, що змінить сферу океанічних досліджень
Вчені з Чжецзянського університету науки та технологій та Університету Ессекса розробили унікального робота, натхненного креветкою-богомолом. Цей робот призначений для дослідження вузьких підводних просторів, багатих на мінеральні ресурси й населених численними видами тварин. Дослідження, опубліковане у журналі IEEE/ASME Transactions on Mechatronics.
Один з авторів дослідження, науковець Гань Чень, пояснив, що багато підводних середовищ мають вузькі простори, до яких складно отримати належний доступ. Ракоподібне створіння, на якому базується дизайн робота, вирізняється гнучкістю і швидким плаванням, що робить його ідеальним об'єктом для наслідування.
Створений вченими робот має гнучке тіло і десять штучних плеоподів, що імітують вилкоподібні кінцівки ракоподібних. Це забезпечує роботу сильну тягу і здатність до швидкого маневрування. Кожна пара плеоподів керується незалежно одна від одної - це спрощує ремонт у разі пошкодження.
Прототип робота показав вражаючі результати під час тестування: максимальна швидкість склала 0.28 м/с, а мінімальний радіус повороту — 0.36 м. Вчені запевняють: це підкреслює його потенціал для виконання завдань у складних підводних умовах.
Особлива увага приділяється подальшому розвитку робота, включно з поліпшенням його здатності до руху у тривимірному просторі та підвищенням швидкості підводного руху. Планується додавання інерціальних вимірювальних пристроїв (IMU), камер, датчиків глибини та інших пристроїв збору інформації для більш точного контролю руху робота.
У подальших дослідженнях вчені мають намір поліпшити міцність і надійність компонентів робота, використовуючи вуглецеве волокно і вбудовані високоміцні матеріали.