Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені створили сольовий акумулятор, який здатний зберігати енергію після 1000 використань
Науковці із Сіднейського університету (Австралія) в тандемі з командою міжнародних дослідників розробили вдосконалену сольову батарею RT Na-S, енергетична місткість якої в чотири рази перевищує літій-іонні аналоги. Передовий девайс було успішно випробувано на хіміко-технологічному заводі Сіднейського університету, а результати дослідження опубліковані у фаховому віснику Advanced Materials.
Вчені застосували процес піролізу (розкладання органічних сполук) та вуглецеві електроди для ефективнішої реакції між сіркою та натрієм. Як наслідок — батарея може зберігати свою потужність навіть при різких коливаннях температур. Науковці зазначають — після 1000 використань такої батареї вона все ще зберігає половину від своєї енергоємності.
Натрієва батарея є більш енергомісткою та менш токсичною альтернативою літій-іонним аналогам, які зараз використовуються у більшості електронних приладів. Винахід не виділяє отруйних хімічних сполук, а отже — не потребує особливого способу утилізації.
На цей час сіднейські дослідники створили та випробували лише лабораторні зразки своєї батареї RT Na-S. Тепер вони планують зосередитися на розширенні та комерціалізації технології, що, ймовірно, займе кілька років.
Однак існує й багато інших альтернатив літій-іонним батареям, які сьогодні можна використовувати для зберігання відновлюваної енергії. Нагадаємо — науковці з Наньянського технологічного університету в Сінгапурі розробили технологію перероблення паперових пакетів та коробок в електроди для батарей. Лабораторні випробування показали, що електроди можна заряджати та розряджати до 1200 разів, а це принаймні вдвічі триваліше, ніж ті, які застосовуються у сучасних акумуляторах смартфонів. В свою чергу студентка Каліфорнійського університету Мія Ле Тай випадково розробила акумулятор, що може працювати до 400 років без підзарядки.