Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені створили сонячну панель, яка у 10 разів ефективніша за відомі аналоги
Дослідники з Технічного університету Данії знайшли просте, проте інноваційне рішення, яке дає змогу значно підвищити ефективність сонячних батарей. Об'єднавши стару технологію з новою, команда створила тандемний сонячний елемент нового типу, інформує Interesting Engineering.
Вчені застосували альтернативний підхід — вони поєднали сполуки селену (застарілий матеріал для батарей) і кремнію (сучасний і широко використовуваний). Селен діє як фотопоглинач, поглинаючи кілька довжин хвиль сонячного світла для виробництва електрики. Науковці кажуть — це робить його більш універсальним, ніж кремній.
Сонячний модуль, виготовлений у лабораторії, має ефективність перетворення енергії лише 2,7%, але невелика частина ККД кремнію — всього 26,8%. Однак дослідники впевнені, що ефективність сонячної панелі нового типу можна підвищити у 10 разів шляхом точного налаштування провідних матеріалів. Вчені зазначають: коли сонячні елементи будуть готові, вони зможуть перевершити за ефективністю найсучасніші сонячні батареї.
Раніше ми розповідали про схожий науковий досвід від японських дослідників. Вчені з Університету Нагоя створили новий матеріал на основі фулеренових інданонів (FIDO), який має значно підвищити довговічність наступного покоління сонячних батарей.