Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені відкрили аномальну космічну зорю, що обертається зі швидкістю 174 рази на секунду
Вчені виміряли характеристики найближчого до Землі мілісекундного пульсара PSR J0437−4715, розташованого у південному сузір'ї Живописця на відстані приблизно 510 світлових років від Землі. Зоря має радіус 11,4 кілометра і масу, що в 1,4 раза перевищує масу Сонця. Дослідження провела група під керівництвом Амстердамського університету, інформує Phys.Org.
PSR J0437−4715 є нейтронною зорею, що обертається зі швидкістю 174 рази на секунду, випромінюючи радіохвилі та рентгенівські промені. Пульсар має компаньйона — білого карлика, і його радіоімпульси надходять до Землі кожні 5,75 мілісекунди. Саме така поведінка і робить його одним з найяскравіших та найстабільніших мілісекундних пульсарів.
Для проведення вимірювань вчені використовували дані рентгенівського телескопа NICER на борту МКС та моделювали електромагнітні імпульси на голландському суперкомп’ютері Snellius. Це дозволило визначити радіус зірки й скласти карту розподілу температури магнітних полюсів.
Головний дослідник Деварші Чоудхурі висловив задоволення результатами: «Раніше ми сподівалися, що зможемо точно розрахувати радіус. І було б чудово, якби ми могли показати, що гарячі магнітні полюси не знаходяться прямо навпроти один одного на поверхні зірки. Нам вдалося зробити й те, й інше.»
Нові вимірювання показують, що нейтронні зорі мають «м'якше рівняння стану», ніж вважалося раніше. Це означає, що їхня максимальна маса має бути нижчою, ніж передбачають деякі дослідницькі теорії - це узгоджується зі спостереженнями гравітаційних хвиль.
Раніше ми розповідали про те, що астрофізики знайшли у космосі аномальну зорю, яка зникла 840 років тому і з’явилася знову. Революційне відкриття може значно змінити людське розуміння зоряної еволюції та механізмів утворення наднових.