Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені відкрили аномальну спіральну галактику, походження якої не можуть пояснити
Астрономи виявили незвичайну спіральну галактику MCG+07−07−072, що знаходиться у скупченні Персея, на відстані 320 мільйонів світлових років від Землі. Галактика має рідкісну кругову структуру, яка викликає інтерес дослідників. Про це пише SciTechDaily.
Науковці пояснюють: MCG+07−07−072 є прикладом так званої SBc® галактики — вона має два розслаблених спіральних рукави, які лише наполовину обертаються навколо її диска, утворюючи кільце.
Кільцеві структури у галактиках зустрічаються напрочуд рідко. Вони можуть бути як просто незвичайними, так і аномальним з астрофізичного погляду. MCG+07−07−072 привертає увагу своєю специфічною формою, що відрізняється від звичайних спіральних галактик.
Також цікавою є класифікація «кільцева галактика», адже вона застосовується до галактик з круглим кільцем газу та зіркоутворення, яке повністю відокремлене від ядра галактики. Ці структури часто формуються внаслідок галактичних зіткнень.«Галактика MCG+07−07−072 є ще одним прикладом того, наскільки різноманітними та складними можуть бути форми галактик у Всесвіті. Це відкриття відкриває нові перспективи для вивчення еволюції та формування галактик», — зазначають вчені.
Нагадаємо — астрономи змогли зобразити структуру пилу і газу навколо віддаленої надмасивної чорної діри. Окрім цього, науковці виявили її унікальну «ударну» особливість. Вчені з’ясували, що енергія, яка нагріває хмару газу та пилу, що походить від зіткнень з потоками газу, які рухаються з «ударною швидкістю світла». Раніше вважалося, що ця енергія походить безпосередньо від надмасивної чорної діри.