Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені відкрили рідкісну наднову, що у 100 разів перевищує яскравість Сонця
Астрономи виявили, що температура акреційного диска зорі FU Orionis втричі перевищує температуру поверхні Сонця, а це суперечить попереднім теоретичним моделям астрофізиків. Використовуючи спектрографи космічного телескопа Hubble, вчені дослідили молоду зорю FU Orionis (FU Ori), яка у 1936 році несподівано збільшила свою яскравість у 100 разів, інформує Phys.
За новими даними, температура в зоні зіткнення акреційного диска із зорею сягає 16 000 кельвінів, що майже втричі перевищує температуру поверхні Сонця. Попередні розрахунки передбачали вдвічі нижчі значення.
Особливість FU Ori полягає в тому, що її акреційний диск безпосередньо контактує з поверхнею зорі. Це явище спричинене нестабільностями в диску через велику масу, взаємодію з подвійною системою або падіння матеріалу з навколишньої туманності.
Дослідження має важливе значення для розуміння формування планет. Науковці зазначають, що викиди матеріалу під час спалахів можуть впливати на хімічний склад планет у зовнішніх частинах диска, тоді як планети ближче до зорі можуть руйнуватися.
Вчені продовжують дослідження спектральних ліній FU Ori, щоб отримати нові дані про рух газу у внутрішній області зорі.