Підписуйтеся на наш телеграм канал!
![](https://noworries.news/wp-content/uploads/2024/05/euclid_spacecraft_pillars-315x200.jpg.webp)
Вчені відкрили сім унікальних планет, які не мають власних галактик і вільно пересуваються у космосі
Місія Європейського космічного агентства «Euclid «представила перші наукові результати вивчення так званих планет-ізгоїв — світів, які не мають власних галактик.
Команда вчених спостерігає за сімома планетами у відкритому скупченні Сигма Оріоніса, яке знаходиться по сусідству з найвідомішою хмарою в галактиці - Туманністю Кінської Голови. Ціль наукової роботи — показати, наскільки добре телескоп Euclid бачить те, що відбувається в дуже молодих скупченнях зірок, і наскільки малі об'єкти він може вловити.
Вільно плаваючі планети зазвичай у 25 разів важчі за Юпітера, хоча також зустрічаються у 4 рази легші за нього. Такі планети Евклід може бачити відстані до 1300 світлових років.
Вчені пояснюють: не існує єдиної теорії утворення вільно плаваючих планет. Вони можуть формуватися навколо зірок, а потім бути виштовхнутими у міжзоряний простір через нестабільність всередині або ззовні зоряної системи. Також існує ймовірність, що вони також можуть формуватися далеко від зірок..
«Це дослідження демонструє великий потенціал Euclid для вивчення субзоряних IMF в сусідніх зореутворюючих регіонах і дуже молодих відкритих скупченнях», — пишуть автори в статті.
Euclid призначений для полювання на невидимі, але найважливіші компоненти Всесвіту: темну матерію і темну енергію. Телескоп шукає невеликі фрагменти космосу, які астрономи можуть використати для реконструкції розподілу темної матерії. Це також корисно для пошуку планет-ізгоїв.
«Ці об'єкти малі і відносно холодні, тому для їх пошуку необхідно використовувати інфрачервоне світло — робота, яку виконує Euclid. За один день обсерваторія була здатна спостерігати 5 мільйонів об'єктів в інфрачервоному діапазоні», — розповідають дослідники.
Наукова робота доступна у репозиторії документів arXiv.