Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені відкрили унікальне космічне явище у галактиці Чумацький Шлях, яке не спостерігалося раніше
Хіміки з факультету астрономії та обсерваторії Стюарда Університету Аризони, вперше виявили фосфор на околиці Чумацького Шляху. Попередні дослідження показали, що хімічний елемент існує поблизу Сонця, а також в інших внутрішніх частинах нашої галактики: фосфор утворюється, коли атоми кремнію в зірках (наприклад, на Сонці) зв’язуються з нейтронами. Вважається, що такий зоряний нуклеосинтез відповідальний за утворення хімічної речовини. Це також пояснює й те, чому фосфор у космосі не знаходили далі від Сонця.
У рамках нового дослідження вчені досліджували хімічний склад газової хмари WB89−621, коли виявили дещо несподіване — лінії обертання, які вказували на присутність фосфору у хмарі, що знаходилася на відстані 22,6 світлових років від центру Чумацького Шляху. З огляду на те, що наднових немає у зовнішніх регіонах нашої галактики, вчені припустили, що спостережуваний фосфор з’явився з іншого, досі невідомого науці джерела.
Дослідники підкреслюють, що два ймовірних джерела фосфору «не заслуговують на довіру». Наприклад, галактичні фонтани (де матеріал наднової переміщується шляхом навколо галактичних ефектів і/або ефектів гало) не могли пояснити їхнє відкриття. Усе тому, що хмари, створені такими фонтанами, не зустрічаються у Чумацькому Шляху на таких відстанях.
Іншим можливим поясненням може бути внесок позагалактичного джерела, такого як Магелланова Хмара. Однак, вважають дослідники, це також здається неправдоподібним — такі джерела рідко містять достатньо металів, необхідних для виробництва виявленої ними кількості фосфору.
Вчені дійшли висновку, що необхідно вивчити інші можливі джерела, щоб визначити джерело виявленого ними хімічного елемента.
Нагадаємо — космічний телескоп Джеймса Вебба нещодавно виявив найвіддаленішу галактику з усіх, які на цей час відкриті астрономами — ceers-2112. Вчені заявили, що вона дивовижно схожа на Чумацький Шлях — і візуально, і за фізичними характеристиками. Вік галактики, вважають науковці, становить 2,1 млрд років, а тип — спіральний