Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені відкрили унікальне рухоме зоряне явище у Чумацькому Шляху, що простягається на 9000 світлових років
У 2020 році астрономи виявили найбільшу газову структуру з усіх відомих у Чумацькому Шляху — хвилеподібна аномалія, що складається із взаємодійних регіонів зореутворення, отримала назву Хвиля Редкліффа. Вона знаходиться на відстані 500 світлових років від Землі, а її довжина становить 9000 світлових років. Виявилося, що ця структура не є статичною, а перебуває в русі, повідомляє ScienceAlert.
Незабаром після виявлення хвилеподібної газової структури астрономи не мали достатньо інформації, щоб зрозуміти її природу, однак нові дані, отримані за допомогою космічного телескопа Gaia, дозволили вченим зробити важливе відкриття.
Автори свіжого дослідження визначили положення і швидкість руху молодих зірок, народжених у газових хмарах Хвилі Редкліффа, щоби зрозуміти, що ця структура насправді не лише обертається навколо центру галактики, а й коливається сама по собі.
Як показують розрахунки вчених, коливання галактичної структури можуть бути викликані впливом гравітації, яку створює звичайна матерія в Чумацькому Шляху. Тобто для пояснення коливального руху Хвилі Редкліффа не потрібна темна матерія, вважають астрономи.
Однак що саме спричинило появу цієї газової структури та чому вона рухається у такий спосіб — наразі залишається загадкою. Вчені припускають, що за появу Хвилі Редкліффа були відповідальні вибухи масивних зірок або наднові. Можливо, ця структура з’явилася внаслідок гравітаційних взаємодій з галактиками-супутниками Чумацького Шляху або зіткнень з іншими галактиками.
Вчені також не знають, скільки таких хвилеподібних газових структур може існувати в Чумацькому Шляху і чи є вони в інших галактиках.
Дослідники продовжать вивчення Хвилі Редкліффа, щоб отримати більше інформації про цю загадкову хвилеподібну структуру. Також нові спостереження за космосом, ймовірно, дадуть змогу виявити нові подібні астрономічні об'єкти в Чумацькому Шляху, а може і в інших галактиках.