Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені відкрили унікальну транзитну планету з найяскравішою зіркою у космосі
Унікальна планета TOI 4633 c або «Персіваль», схожа на Нептун, була виявлена командою астрономів-аматорів та фахових спеціалістів. Планета обертається навколо подвійної зіркової системи приблизно у 309 світлових роках від Землі. Відкриття відбулося завдяки аналізу даних, зібраних космічним телескопом NASA TESS, який виявляє екзопланети методом транзиту — спостерігаючи, як планета проходить перед своєю зіркою, тимчасово затемнюючи її світло, інформує Cosmos.
Планета ТОІ 4633 c встановила своєрідний рекорд, оскільки її зоря є найяскравішою відомою зорею, що має транзитну планету у «придатній для життя» зоні — де на поверхні планети може існувати рідка вода. Планета здійснює один оберт навколо своєї зірки за 272 дні. Це довший період у порівнянні з більшістю планет, виявлених методом транзиту.
Цікаво, що у системі, крім Персіваля, може існувати ще одна планета, яка обертається навколо зірки кожні 34 дні. Система з двох зірок та, ймовірно, двох планет описана у дослідженні, опублікованому в Astrophysical Journal.
Проект «Planet Hunters» TESS залучив понад 43,000 волонтерів з 90 країн, які допомогли каталогізувати близько 25 мільйонів об'єктів. Саме завдяки зусиллям 15 аматорських вчених, які порушили питання про можливе існування нової планети, було проведено подальше ретельне дослідження, яке й підтвердило існування TOI 4633 c.
Це відкриття підкреслює вагоме значення співпраці між професійними астрономами та аматорами, а також важливість публічно доступних даних з космічних місій для збагачення розуміння космосу як для вчених, так і для наукових ентузіастів.