Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені винайшли інноваційну технологію, що зможе врятувати життя мільйонів людей
Китайські вчені розробили новаторського м’якого робота, здатного плавати та виявляти молекули хімічних речовин і віруси у важкодоступних місцях. Робот важить лише 5,3 грама і здійснювати моніторинг навіть у трубопроводах під водою. Дослідження про новітню розробку опубліковане в журналі Science Advances.
Як повідомляє South China Morning Post, керівник проекту доктор Лі Денфен з Міського університету Гонконгу заявив, що метою дослідників було створити робота, «що плаває як дельфін».
Робот обладнаний електромагнітною системою актуації для управління магнітами, що імітує рух хвоста дельфіна, і може рухатися у товщі води. На пристрої також розташовані електродні датчики, які можуть адаптуватися для виявлення різних молекул залежно від потреб — від важких металів до біологічних частинок і ядерних забруднювачів.
Доктор Лі підкреслив, що дизайн робота «підвищує ефективність і гнучкість мобільних електронних систем моніторингу без шкоди для продуктивності у вузьких просторах». Важливою особливістю пристрою є його бездротова функціональність, що дає йому змогу працювати безперешкодно і без кабелів у замкнутих циклічних середовищах.
Дослідники вирішили відмовитися від традиційних батарей і використовувати для живлення робота радіочастотні сигнали, одержувані з електромагнітних полів, випромінюваних зовнішньою котушкою. Стратегічний вибір не лише зменшує вагу робота, а й дає йому змогу заряджатися без дротів, одночасно моніторячи своє оточення.
Робот має і ряд обмежень — використання радіочастотної енергії обмежується 4-ма сантиметрами, а передача даних на смартфон — 10-ма сантиметрами. Однак доктор Лі впевнений у своїй технології. Він вважає, що такої відстані достатньо для застосування в трубопроводах і навіть у людському тілі.
Також команда дослідників прагне розширити функціонал сенсорного сприйняття робота для його роботи у ширшому сценарному спектрі. Вчені пропонують потенційні адаптації для використання робота всередині людського тіла, такі як моніторинг шлункових кислот або проведення електростимуляційної терапії.