Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені винайшли надміцний еластичний матеріал, який неможливо зруйнувати

5:11 pm, 21 Червня, 2024

Дослідники створили новий матеріал під назвою склоподібний гель, який поєднує у собі високу міцність і здатність до самовідновлення. Попри те, що він складається наполовину з рідини, цей матеріал важко зруйнувати і він може знаходити широке застосування у промисловості.

Склоподібний гель отримав свою назву завдяки тому, що поєднує властивості твердих склоподібних полімерів і м’яких гелів. Він твердий, міцний і одночасно еластичний, що дозволяє йому розтягуватися в п’ять разів від свого початкового розміру. Під впливом тепла матеріал відновлює свою первісну форму, а його поверхня має високу клейкість, що є унікальним для твердих матеріалів.

Матеріал створюється шляхом змішування рідких попередників склоподібних полімерів з іонною рідиною, а потім піддається впливу ультрафіолетового випромінювання. Іонна рідина виступає як розчинник, який розсовує полімерні зв’язки, роблячи матеріал м’яким і еластичним. Іони також сильно притягуються до полімерних зв’язків, запобігаючи їхньому розділенню, що робить матеріал твердим.

Склоподібний гель складається на 50% з рідини, що робить його ефективним провідником електрики, на відміну від звичайних пластиків. Він також не випаровується і не висихає, що підвищує його міцність і довговічність. Вчені вважають, що цей матеріал можна використовувати для виготовлення батарей та інших електронних пристроїв.

Підписуйтеся на наш телеграм канал!

BTC

$58,493.13

1.38%

ETH

$3,152.80

0.94%

BNB

$528.60

-0.73%

XRP

$0.53

10.33%

SOL

$139.40

0.94%

Всі курси
Підписуйтеся на наш
телеграм канал!
Свіжі новини та огляди
ринків криптовалют останньої
доби прямо у вашому мессенджері. Чекаємо на вас!
ПЕРЕЙТИ
Показати більше