Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені винайшли революційний матеріал, що робить сонячні батареї у 60 разів ефективнішими
Дослідники з Гонконгу досягли значного прориву в розробці сонячних панелей — науковці використали новий матеріал, який може зробити їх у 60 разів ефективнішими.
Матеріал, завдяки особливій хімічній обробці, підвищує ефективність перетворення сонячної енергії до 20,1% після більше ніж 1500 годин використання.
Секрет успіху полягає в обробці поверхні сонячних елементів спеціальними комбінаціями аміносиланів — хімічних сполук, що містять атоми кремнію та органічні аміногрупи. Процедура, відома як «пасивація», значно покращує продуктивність і довговічність перовскітних панелей, навіть у складних умовах високої температури та вологості.
Новий метод не лише знижує дефіцит напруги майже до теоретичної межі, але й забезпечує стабільність пристрою, дозволяючи максимально використовувати сонячний спектр. Завдяки цьому, сонячні панелі стають значно ефективнішими, поглинаючи різні довжини хвиль у кожному шарі матеріалу.
Досягнення ефективності у 20,1% відкриває шлях до масового використання перовскітних фотоелементів нового покоління, що можуть значно підвищити ефективність сонячних батарей і зробити їх більш доступними. Революційне відкриття може кардинально змінити ринок сонячної енергетики, прискоривши перехід до більш екологічних і ефективних технологій.
Раніше ми розповідали про те, що дслідники з Університету Ватерлоо представили інноваційний матеріал, здатний перетворювати тепло тіла та сонячне світло на електроенергію. За словами науковців, технологія усуває потребу у громіздких батареях для живлення одягу, роблячи тканину легкою, еластичною та зручною для носіння.