Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені винайшли розумну шкіру, що передає дотики на відстані
Науковці з Саарського університету представили унікальну технологію розумного текстилю, здатного передавати відчуття дотику. За словами розробників, це робить віртуальну реальність ближчою.
Інновація пропонує дітям в ізоляторах лікарень можливість фізично відчути обійми батьків під час відеодзвінка. У рамках проекту «Multi-Immerse» фахівці розробили ультратонкі плівки, які, будучи інтегрованими в текстиль, можуть бути віртуальною «другою шкірою». Плівки діють як датчики та виконавчі механізми, дозволяючи точно відтворювати відчуття дотиків.
Технологія ґрунтується на використанні так званих діелектричних еластомерів — матеріалів, що змінюють свої розміри під впливом електричної напруги. Саме це дозволяє точно контролювати деформацію плівки та, як наслідок, відчуття дотику. Такий принцип роботи відкриває широкі перспективи не тільки в медицині, а й у відеоіграх та промисловому виробництві, пропонуючи нові способи взаємодії з віртуальним простором.
Команда дослідників націлена на створення багатовимірних віртуальних взаємодій, які дозволять юним пацієнтам бачити, чути та відчувати своїх батьків максимально реалістично, навіть перебуваючи у фізичній ізоляції. Такий напрямок роботи поєднує в собі досягнення інженерії, нейротехнологій, медицини та комп’ютерних наук.
Нагадаємо — у лютому дослідники з Університету Ціндао в Китаї розробили сенсорний датчик, який настільки чутливий, що не потребує дотиків. Надрукований на 3D-принтері матеріал визначає та розпізнає об'єкти на відстані до 10 см. Перевіряючи можливості матеріалу і використовуючи власні пальці як об'єкти, що виявляються, дослідники показали, що сітка «відчуває» пальці на відстані від 0,5 до 10 см.