Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені винайшли спосіб, як за допомогою ДНК змінити віртуальну реальність
Інженери Массачусетського технологічного інституту розробили передовий метод, який допоможе значно підвищити якість зображення у VR-пристроях. За основу вчені взяли молекулу ДНК, що складається, та квантові стрижні (найменші можливі відрізки енергії).
Науковці пояснюють: квантові стрижні, що керують поляризацією і кольором світла, мають потенціал для створення тривимірних зображень у віртуальній реальності. Проте, до недавнього часу було важко організувати їх у комерційно доступних пристроях.
З використанням складеної ДНК інженери змогли зібрати точні масиви квантових стрижнів. «Один із викликів із квантовими стрижнями полягає в тому, як їх вирівняти на нанорівні, щоб усі вони були орієнтовані в одному напрямку», — розповідає Марк Бейт, професор біологічної інженерії MIT.
Придуманий метод полягає у прив’язуванні квантових стрижнів до так званого «оригамі» з ДНК, які згодом з'єднуються між собою, подібно до частин пазла. Цей процес займає всього декілька хвилин.
Команда дослідників сподівається використати цей метод для створення великомасштабних поверхонь для різних застосувань, включно з мікросвітлодіодами, пристроями доповненої та віртуальної реальності.
«ДНК особливо приваблива як виробничий матеріал, тому що її можна біологічно виробляти, а це масштабовано і стійко», — додає Бейт.
Зазначимо, що розробка фінансувалася Управлінням морських досліджень, Національним науковим фондом, Армійським дослідницьким управлінням, Міністерством енергетики та Національним інститутом екологічних наук про здоров’я США.