Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені висунули нову радикальну гіпотезу, що пояснює походження життя на Землі
Нове дослідження, опубліковане в журналі Nature Astronomy, пропонує альтернативне пояснення походження життя на Землі. Дослідники припускають, що ключові елементи, необхідні для зародження життя, могли бути занесені на нашу планету космічним пилом.
Хоча раніше домінувала теорія про зародження життя завдяки «пребіотичній хімії», нові дані свідчать про те, що брак важливих елементів на поверхні Землі міг ускладнити цей процес. Космічний пил, на відміну від більших космічних об'єктів, здатний проходити через атмосферу Землі, зберігаючи органічні речовини.
Дослідники вважають, що космічний пил міг концентруватися у певних місцях, таких як льодовики та пустелі, створюючи середовище, сприятливе для зародження життя. Астрофізичні симуляції показали, що кількість космічного пилу на ранній Землі могла бути у 100−10 000 разів більшою, ніж сьогодні. Своєю чергою, це могло відіграти важливу роль у розвитку життя на планеті.
Раніше гарвардський астрофізик Аві Леб висунув нову гіпотезу щодо можливого існування інопланетного життя на Землі. Вчений запропонував шукати не радіосигнали, а фізичні сліди позаземних технологій.
Науковець вважає, що інопланетяни можуть залишати за собою «космічне сміття» або артефакти, що потрапляють у нашу Сонячну систему. У 2023 році Леб організував експедицію до Тихого океану для вивчення металевих сфер, які можуть бути фрагментами міжзоряного метеорита, що вказують на можливе штучне походження.