Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені висунули революційну гіпотезу про існування життя на планетарних супутниках та астероїдах
Дослідники з Південно-Західного дослідницького інституту (SwRI) та Лабораторії реактивного руху NASA (JPL) провели експеримент, щоби дослідити особливості водних потоків на безповітряних небесних тілах — астероїдах Веста, Церера та супутнику Юпітера — Європі. Про це пише SciTechDaily.
Вчені припускають, що удари метеороїдів можуть спричиняти розплавлення підповерхневого льоду, який перетворюється на солоні розчини (брин) і утворює унікальні геологічні структури, як-от криволінійні канали та осадові відкладення на стінах кратерів.
У дослідженні, опублікованому у The Planetary Science Journal, керівник проекту Майкл Постон пояснив, що команда змоделювала вплив удару метеороїда, щоиб зрозуміти, як довго рідка вода може залишатися в такому стані в умовах космічного вакууму. Результати показали, що чиста вода замерзає надто швидко для створення значущих геологічних змін. Однак суміші солі й води, або ж брини, залишалися рідкими щонайменше протягом однієї години, чого достатньо для утворення ерозійних структур.
Експерименти провели у спеціальній камері в JPL — це дозволило зімітувати різке падіння тиску, яке відбувається під час удару метеороїда. Умови спричиняють швидке випаровування, яке своєю чергою сприяє формуванню унікальних геологічних форм на поверхні космічних тіл. Наприклад, це може пояснити рівні ділянки Європи та структуру «павука» в кратері Мананнан.
Якщо результати підтвердяться, це може свідчити про наявність води на цих об'єктах у недавньому минулому. Як зазначив Постон, якщо умови на таких сухих і безповітряних тілах дозволяють зберегти воду навіть у вигляді короткочасних потоків, це вказує на можливість існування води й сьогодні.
Революційне дослідження отримало грантову підтримку NASA Discovery Data Analysis Program та є частиною проекту, який може допомогти відкрити нові ресурси води у, здавалося б, непридатних для життя куточках Сонячної системи.