Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені висунули революційну теорію про зародження галактик у Всесвіті, що спростовує чинні уявлення
Науковці з Університету Кейс Вестерн Резерв повідомили про нові спостереження космічного телескопа Джеймса Вебба (JWST), що суперечать загальноприйнятій моделі формування галактик в ранньому Всесвіті.
Повідомляється, що стандартна теорія передбачала, що JWST побачить тьмяні сигнали від маленьких, примітивних галактик, що утворилися під впливом невидимої темної матерії.
Однак нові дані показують, що найдавніші галактики є великими і яскравими, що узгоджується з альтернативною теорією гравітації. Це відкриття кидає виклик усталеним уявленням астрономів про ранній Всесвіт.
Зазначається, що замість темної матерії роль могла відігравати модифікована гравітація. Теорія відома як MOND (Модифікована Ньютонівська Динаміка), передбачила швидке формування структури у ранньому Всесвіті — набагато швидше, ніж передбачала теорія холодної темної матерії, відома як лямбда-CDM.
Теорія лямбда-CDM стверджує, що галактики формувалися поступовим накопиченням матерії від малих до великих структур завдяки додатковій гравітації, забезпеченій масою темної матерії.
Передбачалося, що ці маленькі складові збираються у все більші структури, доки не утворяться галактики. JWST мав би бачити ці маленькі попередники галактик у вигляді тьмяного світла.
Проте навіть при дослідженні на більшому червоному зміщенні, що відповідає більш раннім етапам еволюції Всесвіту, сигнали виявилися більшими та яскравішими, ніж передбачалося.
MOND передбачала, що маса, яка стає галактикою, швидко збирається і спочатку розширюється разом з рештою Всесвіту. Сильніша сила гравітації сповільнює, а потім змінює напрям розширення, і матеріал стискається у галактику.
Варто наголосити, що у цій теорії взагалі немає темної матерії.
За словами дослідників, великі та яскраві структури, які спостерігаються JWST, були передбачені MOND ще понад 25 років тому.