Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені виявили біля Чумацького Шляху унікальну матерію, що порушує головну модель Всесвіту
Науковці виявили, що галактика-супутник Чумацького Шляху Crater II може складатися з самовзаємодіючої темної матерії. Це відкриття кидає виклик основній космологічній моделі Всесвіту.
Crater II розташована на відстані 380 тисяч світлових років від Землі. Вона є четвертою за величиною супутниковою галактикою Чумацького Шляху. Попри свої розміри, вона майже у 100 тисяч разів тьмяніша за наш галактичний дім.
Темна матерія становить понад 80% маси Всесвіту і є невидимою речовиною, яка утримує галактики разом. Основна космологічна модель, відома як Лямбда-CDM, передбачає, що частинки темної матерії не взаємодіють між собою. Однак, самовзаємодіюча темна матерія (SIDM) пропонує альтернативний погляд, згідно з яким частинки темної матерії можуть взаємодіяти через невідому силу.
Дослідження показали, що гравітаційний вплив Чумацького Шляху недостатній для пояснення щільності темної матерії в Crater II, якщо вона складається з частинок холодної темної матерії. Моделювання виявило, що властивості галактики краще узгоджуються з теорією SIDM.
Цікаво, що Crater II не має високощільного «виступу» темної матерії в центрі галактики, як це передбачає модель Лямбда-CDM. Натомість, частинки темної матерії в SIDM передають енергію одна одній, що вирівнює їх гало і пояснює відсутність центрального скупчення.