Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені виявили космічне тіло у формі комети, якого не повинно було існувати
Астрономи зробили унікальний знімок планетоутворюючого диска у формі комети в туманності Оріона. Проплід 177−341 W, як називають цей об'єкт, випаровується під впливом потужного ультрафіолетового випромінювання від зірки Тета Оріона С.
Вчені здивовані тим, що ці проплиди досі існують, оскільки вони мали давно зникнути. Планетоутворюючі диски випаровуються під впливом ультрафіолетового випромінювання, яке випускають масивні зірки в туманності Оріона, включаючи зірку Тета Оріона С. Виявлені проплиди є потенційними місцями формування нових планетних систем, проте інтенсивне випромінювання витягує з них матеріал, необхідний для створення планет. З огляду на вік туманності Оріона, який становить від 2 до 3 мільйонів років, ці диски мали б уже повністю випаруватися, але вони досі існують.
Знімок, зроблений за допомогою наземної обсерваторії Very Large Telescope, показує яскраву дугу навколо вершини пропліда, де потужний потік випромінювання зірки Тета Оріона С взаємодіє з зоряним вітром від зірки всередині диска. Ця взаємодія створює ударну хвилю і кометоподібний хвіст, спрямований у протилежний бік від зірки Тета Оріона С.
Наразі астрономи продовжують спостереження за цими об'єктами, щоб зрозуміти механізми, які дозволяють проплидам існувати в таких екстремальних умовах. Нові відкриття можуть надати цінну інформацію про процеси формування планет і еволюцію планетних систем у нашій галактиці.
Нагадаємо — астрономи підтвердили існування 5599 екзопланет поза Сонячною системою. Ще 10 157 об'єктів знаходяться у статусі кандидата на екзопланету. Під час нового дослідження, опублікованого в журналі Astronomy & Astrophysicals, науковці вивчили протопланетний диск, що оточує зірку PDS 70. Раніше там вже було виявлено дві планети, а також велику концентрацію водяної пари. Це вказує на можливість формування світів, схожих на Землю з поверхнею, вкритою водою.