Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені виявили стародавній океан на Місяці, що руйнує попередні теорії існування життя на планеті
Група астрономів знайшла докази існування древнього океану розплавленої магми на південному полюсі Місяця. Це відкриття було зроблено завдяки новому аналізу даних, отриманих під час індійської місії «Чандраян-3» у серпні 2024 року.
Дослідження, опубліковане в журналі Nature, підтверджує теорію про формування поверхні Місяця магмою приблизно 4,5 мільярда років тому. Місяцехід «Праг'ян», який досліджував поверхню Місяця протягом 10 днів, виявив породу фероанортозит у місячному ґрунті.
Фероанортозит — це легкий мінерал, який, на думку вчених, вийшов на поверхню Місяця під час його охолодження після формування. Раніше докази існування магматичних океанів були знайдені лише в середніх широтах супутника.
Місія «Чандраян-3» стала першою, яка здійснила м’яку посадку в районі південного полюса Місяця. Місяцехід «Праг'ян» був спеціально сконструйований для роботи в екстремальних температурних умовах та здатний самостійно приймати рішення щодо переміщення нерівною місячною поверхнею.
Крім того, вчені виявили докази падіння величезного астероїда в цьому регіоні приблизно 4 мільярди років тому. Ця подія, ймовірно, сформувала один з найбільших ударних кратерів у Сонячній системі - басейн Південний полюс — Ейткен, шириною 2500 км.