Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені з Китаю представили інноваційний штучний інтелект, що перевершить ChatPT
У Китаї презентували нову ШІ-модель DeepSeek-R1-Lite-Preview, яка здатна самостійно аналізувати й перевіряти свої дії. Ця технологія конкурує з відомими аналогами, такими як GPT від OpenAI.
Китайська лабораторія DeepSeek представила інноваційну штучну нейромережу DeepSeek-R1-Lite-Preview,. Розробники називають її «мислячою» моделлю. Вона має здатність до самоперевірки та багаторівневого аналізу, що робить її конкурентом останньої моделі OpenAI.
DeepSeek-R1-Lite-Preview функціонує за принципом попереднього планування дій, витрачаючи додатковий час на роздуми перед формуванням відповіді. У складних ситуаціях ця модель може обдумувати своє рішення десятки секунд, що сприяє підвищенню точності та якості результатів.
За словами розробників, у тестах DeepSeek-R1 демонструє продуктивність, порівнянну з моделлю GPT-4. Це підтверджує конкурентоспроможність китайських розробок у сфері штучного інтелекту. Втім, нейромережа стикається із труднощами під час гри у «Хрестики-нулики» та потребує вдосконалення заходів безпеки.Користувач із псевдонімом Pliny the Liberator довів можливість обійти її базові обмеження, змусивши мережу згенерувати рецепт небезпечної речовини.
Попри це, розробники DeepSeek вірять, що їхня технологія стане важливим кроком у створенні штучного інтелекту, здатного мислити подібно до людини.
Наразі модель перебуває у стадії тестування, а її вдосконалення може зробити значний внесок у глобальний розвиток ШІ.
Раніше повідомлялось, що вчені з Університету Канзасу та Університету Х’юстона співпрацюють для створення атомно точних резисторів пам’яті — мемристорів. Нова технологія спрямована на вдосконалення штучного інтелекту.