Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені з Китаю розробили інноваційну електромагнітну зброю, що може змінити ведення війни
Група китайських військових учених під керівництвом професора Ян Кая з Пекінського технологічного інституту заявила про революційний прорив у галузі радіоелектронної боротьби. Їм вперше у світі вдалося створити систему, здатну в режимі реального часу відстежувати та аналізувати весь спектр електромагнітних сигналів супротивника у широкій смузі частот.
Радіоелектронна боротьба — це протидія електронним системам супротивника за допомогою радіо та інших технічних засобів. Здійснюється шляхом створення перешкод, що порушують роботу радарів, засобів зв’язку та навігації. Мета — позбавити ворога можливості виявляти свої війська, керувати ними та координувати бойові дії.
За словами Ян Кая, його система відрізняється компактними розмірами, високою продуктивністю та низьким енергоспоживанням. Раніше створення подібної технології вважалося неможливим через колосальні обсяги даних, які необхідно обробляти в бойових умовах.
Розробка охоплює частоти аж до гігагерцового діапазону, використовуваного, зокрема, радіоаматорами та супутниками Starlink Ілона Маска. Це підвищує можливості виявлення сигналів противника навіть у разі раптової зміни частоти передачі даних.
Нагадаємо — електромагнітна зброя THOR, створена Дослідницькою лабораторією ЗС США (AFRL) спільно з компаніями BAE Systems, Leidos і Verus Research увійшла у список найкращих військових розробок 2023 року. На технологію витратили близько 18 млн доларів, дослідження тривали півтора року.