Підписуйтеся на наш телеграм канал!

Вчені з Китаю здійснили прорив у розробці ядерного акумулятора, що працюватиме 50 років
Стартап BetaVolt створив мініатюрну ядерну батарею, яка може живити електронні пристрої десятиліттями без необхідності перезаряджання.
Ядерні батареї працюють на основі радіоактивного розпаду, виробляючи електричний струм. Вони відрізняються від звичайних акумуляторів, оскільки не вичерпують свій ресурс через хімічні реакції, а продовжують генерувати енергію, поки існує радіоактивність. BetaVolt використовує ізотоп нікелю-63, утворюючи електричний ланцюг за допомогою бета-частинок.
Розмір батареї становить лише 15×15×5 мм, що робить її ідеальною для використання в малогабаритних пристроях. Однак, потужність у 100 мікроватів занадто мала для живлення сучасних смартфонів, які потребують значно більше енергії.
Попри обмежену потужність, ядерні батареї можуть знайти застосування в спеціалізованих галузях, де потрібен тривалий термін служби і низьке енергоспоживання, наприклад, у віддалених датчиках. Цей прорив відкриває нові перспективи для розробки джерел енергії майбутнього, заявили науковці.
Нагадаємо — декілька днів тому дослідники з Південної Кореї розробили унікальний переносний пристрій, який може стати ключем до інтеграції роботів у суспільство завдяки їхній здатності розуміти людські емоції та адекватно на них реагувати. Пристрій, створений командою з Національного інституту науки і технологій Ульсана (UNIST), являє собою розтяжну систему, яку можна носити на обличчі, яка може оцінювати емоційні стани людини, використовуючи моніторинг тертя шкіри і вібрацій, а також генерувати енергію.