Підписуйтеся на наш телеграм канал!
Вчені з Neuralink успішно інтегрували другий чип у мозок людини
Компанія Neuralink, що належить Ілону Маску, успішно провела другу операцію з імплантації свого пристрою, призначеного для паралізованих пацієнтів. Чип дозволяє людям з травмами спинного мозку керувати цифровими пристроями силою думки. Маск розповів про це у подкасті, опублікованому минулої п’ятниці.
Neuralink тестує свої нейроінтерфейси, щоби допомогти людям з травмами спинного мозку. Першому пацієнту, Ноланду Арбо, чип дозволив грати у відеоігри, виходити в інтернет, писати у соціальних мережах і керувати курсором на ноутбуку. Другий пацієнт з подібною травмою також отримав імплант, який містить 400 електродів, що активно функціонують. На сайті Neuralink зазначено, що імплант містить 1024 електроди. Маск підкреслив, що друга операція пройшла «надзвичайно успішно».
Перший пацієнт, Ноланд Арбо, розповів про свій досвід використання пристрою. До операції він керував комп’ютером за допомогою палички у роті для натискання на екран планшета. З імплантом він тепер може просто думати про те, що хоче зробити на екрані, і пристрій виконує його команди. Арбо зазначив, що пристрій дав йому деяку незалежність та зменшив залежність від помічників.
Після операції Арбо зіткнувся з проблемою, коли тонкі проводи його імпланта втягнулися, що зменшило кількість електродів, здатних зчитувати сигнали мозку. Neuralink зміг відновити функціональність чипа, змінивши алгоритм для підвищення чутливості. Завдяки цим змінам Арбо покращив свій попередній світовий рекорд зі швидкості керування курсором за допомогою думки, навіть попри те, що працювало лише близько 10−15% електродів.
Раніше ми інформували, що вчені з Вашингтонського університету спростували заяви Ілона Маска про амбітні можливості імплантату Blindsight, який мав би покращити чи навіть повернути зір незрячим людям. Маск стверджував, що цей імплантат зможе надавати штучний зір з високою роздільною здатністю, однак науковці заявили, що зір — це значно складніше явище, ніж просто набір пікселів, і техніка не здатна перевершити живі тканини